ଆଧୁନିକ ହୀରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଏବଂ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୧୧ (ସନ୍ଧାନ ନ୍ୟୁଜ): କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଏବଂ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ରେଳ ଭବନରୁ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଜଗଦଲପୁର-ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନୂତନ ଆଧୁନିକ ହୀରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଅଶ୍ୱିନୀ କହିଛନ୍ତି, “ରେଳବାଇରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ବର୍ଦ୍ଧିତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ସୁଦୃଢ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରହିଛି । ଆମ ସରକାର ଏକ୍ସପ୍ରେସ ମୋଡରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ପ୍ରାୟ ୬୦୦୦ କୋଟିରୁ ରୁ ୭୦୦୦ କୋଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଓଡିଶାରେ ରେଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ପାଇଁ ବଜେଟରେ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରାଯାଇଛି। ଆମର ସମ୍ମାନିତ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ସଂଯୋଗ ଏବଂ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରତିବଦ୍ଧ। ” ହୀରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନୂତନ ଆଧୁନିକ ଏଲଏଚ୍‌ବି ରେକ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଉନ୍ନତ ତଥା ମନୋରମ ଯାତ୍ରା ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ଅଶ୍ୱିନୀ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଅବସରରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରେଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି ତଥା ପ୍ରକଳ୍ପର ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି। ହୀରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଜଗଦଲପୁର ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ୭୮୪ କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରି ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଓଡିଶା, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଛତିଶଗଡର ୨୧ ଟି ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଷ୍ଟେସନରେ ଦେଇ ଗତି କରିବ। ହିରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଥିବା ଏଲଏଚ୍‌ବି କୋଚ୍ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ଆରାମ ଏବଂ ଏକ ମୁକ୍ତ ଯାତ୍ରା ଯୋଗାଇବ । ଏଲଏଚ୍‌ବି କୋଚ୍ ଆଣ୍ଟି-ଟେଲିସ୍କୋପିକ୍, ନିରାପଦ, ହାଲୁକା ଏବଂ ଅଧିକ ଆରାମଦାୟକ ।

Related Posts

About The Author

Add Comment