ପୁଲିସ ଠେଙ୍ଗା ବାଜି ବାଇକ୍ ଚାଳକ ରକ୍ତାକ୍ତ

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ରାଇରଙ୍ଗପୁର, 15.01.2021(ସନ୍ଧାନ ନିଉଜ୍ / ଲିଙ୍ଗରାଜ ପଣ୍ଡା): ହେଲମେଟ ଚେକିଂ ନାଁରେ ପୁଲିସର  ଜୁଲମ ଅଭିଯୋଗ । ଗାଡ଼ି ଚେ କିଂ ବେଳେ ଅମାନିଆଙ୍କୁ ଫାଇନ୍ ବଦଳରେ ମିଳୁଛି ମାଡ଼ । ପୁଲିସ ମାଡ଼ରେ ଅମାନିଆ ରକ୍ତାକ୍ତ ହେବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଉତ୍ତେଜନା । ଏପରି  ଘଟଣା ଦେଖୁ ବାକୁ ମିଳିଛି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା  ଜାମଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ଗଣପର୍ବ ମକର ଉପଲକ୍ଷେ ବଜାର ରାସ୍ତାଘାଟ ଜନଗହଳି ଦେଖିବାକୁ  ମିଳୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲୁଟେରା  ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ବଢିଛି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ନକ।ବନ୍ଦୀ କରି ହେଲ ଜୋରଦାର ଗାଡି ମଟର ଯାଞ୍ଚ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଆଜି ଦିନ ପ୍ରାୟ ଦଶଟରେ ଜାମଦା ଥାନା ହୁରିଲାବେଡା ଗାଁ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ଛକଠାରେ ପୁଲିସ ଚେକିଂ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଉକ୍ତ ଥାନା ପାସନା ଗାଁ ର ସାକିଲ। ହାଁସଦାର ପୁତ୍ର ଲୁଗୁ ହାଁସଦା (୩୫) ନାମକ ଏକ ଆଦିବାସୀ ଯୁବକ ଜାମଦା ବଜାରକୁ ନିଜ ଭଉଣୀକୁ ବସରେ ବସାଇବା ପାଇଁ କାମଦା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ ଆଣିଥିଲେ । ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡି ଘରକୁ ନିଜ ବାଇକରେ ଫେରୁ ଥିବାବେଳେ ପୁଲିସ ଚେକିଂହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିଲେ । ଚେକିଂ ଜାଗାରେ ନ ଅଟକି ଆଗକୁ ପାଇ ଯାଇଥିଲେ । ଚେକିଂ ଜାଗାରୁ ପ୍ରାୟ ଦୁଇଶହ ମିଟର ଆଗରେ ଥିବା ଜଣେ ପୁଲିସ ଠେଙ୍ଗା ଦେଖାଇ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ବି ନା ହେଲମେଣ୍ଟରେ ଥିବା ଯୁବକ ଲୁ ଗୁର ନାକରେ ଠେଙ୍ଗା ବାଜି ପ୍ରବଳ ରକ୍ତସ୍ରାବ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ଅବସ୍ଥାରେ ନିଜ ଗାଁକୁ ଯାଇ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ଠେଙ୍ଗାରେ ମାଡ଼ ବାଜି ଏପରି‌ ଅବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ଏହା ଜାଣି ବା ପରେ ଗାଁ ତଥା ଆଖପାଖର ଶତାଧିକ ଜନସାଧାରଣ ଏକ ପଟୁଆରରେ ଆସି ଜାମଦା ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ । ତାପରେ ଏକ ଏତଲା ଦେଇ ଡ୍ୟୁଟିରେ‌ ଥିବା ଉକ୍ତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ନିଲମ୍ବନ କରି ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଥାନାଧିକାରୀ ଦେବାଶିଷ ଶତପଥୀ ଏତଲା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଓ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ପରେ ଲୋକମାନେ ଥାନା ଘେରାଉରୁ ଓ ହରି ଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏସଡ଼ିପି ଓ ସୁଶ୍ରୀ ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକକୁ ଜାମଦା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର‌ ନେଇ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ । ଉପଖଣ୍ଡ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ରାଇରଙ୍ଗପୁରକୁ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଘରେ ଛାଡ଼ିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

Related Posts

About The Author

Add Comment